Blue Effect markasının üreticisi olarak sürdürülebilir ilkelerimiz, sistemsel altyapımız ve dijitalleşmeye verdiğimiz önem ile ürün yelpazemizi genişleterek, performans-fiyat dengesini koruyarak, üretimdeki hız ve esnekliğimiz ile çocuk giyim alanında Avrupa pazarında rekabet gücümüz her geçen gün artmaktadır.

Denim pantolon-şort kategorisinde piyasaya açılan Blue Effect seneler içinde farklı farklı ürün gruplarını ekleyerek üretim kalitesi ve hızı ile üst grup ve dış giyimde de önemli bir marka olmayı başardı. Son yıllarda sürdürülebilir ürünlere talebin artması ile birlikte JRNY olarak kurulan alt marka ile organik içerikli kumaşlar ve çevreye duyarlı üretim şartları sayesinde katma değeri yüksek ürünler geliştirildi.

Planlama süreçlerimiz ve tedarik kalitemiz tüm süreçlerimizi ve müşteri memnuniyetini doğrudan etkilemektedir. Satın alma ekibimiz tarafından müşteri beklentilerine hitap eden en kaliteli kumaşların tedariki sağlanır. Koleksiyon planlama, siparişlerin alınması ve üretim planlama çalışmaları ile müşterilerin siparişlerinin eksiksiz ve doğru bir biçimde sağlanması, sevkiyat planlama süreçlerinin de bu doğrultuda müşteri beklentilerine uygun olarak gerçekleştirilmesi hedeflenir. Tüm planlama süreçlerinde zaman, verimlilik, iş gücü ve kaynak kullanımı optimizasyonu çalışmaları, müşteri memnuniyetini 100% sağlama ilkesi ile yönetilmektedir.

Üretim süreçlerimizde müşteri memnuniyetini, yüksek ürün kalitesini ve mükemmele ulaşmayı ilke ediniriz. Hedeflerimize ulaşmak için gerekli tüm teknolojik yatırımları yapar, deneyimlerimizi kullanır ve gerekli iş gücü planlamalarını yaparız. Ürünlerimizde ve üretim süreçlerimizde hedeflediğimiz kaliteye ulaşmak için gerekli planlamaları yaparız. İş akışlarını, prosedür ve talimatları, tüm üretim aşamalarında kalitemizi ara ve son kontroller ile takip ederiz. Yıldan yıla büyük bir ivme ile artış göstermekte olan müşteri talepleri doğrultusunda, üretim kapasitemizi arttırarak aldığımız siparişleri rakiplerimize kıyasla çok daha kısa terminler içinde ulaştırırız.

Tedarik Zinciri süreçlerimizde gerçekleştirilen kalite ve iyileştirme projeleri kapsamında birçok teknolojik yazılım, makine ve donanım yatırımları yapılmaktadır. Tedarik sürecinden başlanarak, satın alınan kumaşlar kalite kontrol sisteminden geçirilir. Uygunluk onayı verilen kumaşlar kumaş depolarımıza ve ardından üretim sürecine alınır. Üretim tesislerimizde, son teknoloji otomatik kumaş serim ve kesim makineleri, pastal çizim yazılım ve makineleri kullanılmaktadır. Tüm tedarik zinciri süreçlerimiz, kullandığımız ERP sistemlerine entegre olarak yürütülmektedir. Kullanılan sistemlerden alınan raporlar doğrultusunda üretim verimliliğini ve kalitesini arttırmak ve sürdürülebilirliği korumak için mühendislik ve geliştirme çalışmaları yapılmaktadır.