Doğruol ailesi, 1955 yılında bir terzi atölyesi ile tekstil yolculuğuna başladı. 1970 yılında, erkek ceket ve pantolonları üretilen küçük bir fabrika kurulması ile sektörde önemli bir adım attı. Yurtdışı pazarlara 1981 yılında spor giyim ile açıldıktan sonra, 1983 yılında çocuk giyim üretimine başladı. 1988 yılında Doğruol Giyim San. ve Dış Tic. A.Ş. kuruldu. 1998 yılında, Doğruol Giyim’in iştiraki olan, fermuar üretim ve satış faaliyetleri gerçekleştirilen Moda Fermuar kuruldu. 2009 yılında Blue Effect markası kuruldu. Çocuk ve genç giyim markası olarak faaliyetini sürdüren Blue Effect, kurulduğu yıldan beri global bir marka olma yolunda çalışmalarına hızla devam etmektedir. Doğruol Giyim tarafından kurulan Blue Effect markası, Avrupa’da bilinen ve tercih edilen bir çocuk ve genç giyim markasıdır. Blue Effect, Almanya’nın ünlü zincir mağazaları olan Peek & Cloppenburg, Galeria Kaufhof Karstadt, WÖHRL gibi birçok büyük mağazada satışa sunulmaktadır. Bunun yanı sıra sektörün önde gelen e-ticaret sitelerinden Zalando, Amazon, About You gibi platformlarda ürünleri satılmaktadır. 2022 yılında blueeffectkids.com sitesinin hayata geçmesi ile Blue Effect ürünleri direk olarak Avrupa müşterilerine internet üzerinden satışa da başlamıştır.

 

Avrupa’da marka bilinirliğini günden güne arttıran Blue Effect, Almanya’da çocuk ve gençler arasında tercih edilen ve sevilen ilk beş marka arasında yer almaktadır. Marka paydaşlarının katkıları ile uluslararası pazarda yenilikçi, dinamik, trendleri takip eden bir marka olan Blue Effect markası 92-176 (2-16 yaş aralığı) beden aralığında oldukça geniş bir kitleye hitap etmektedir. Bu geniş beden aralığında, her ürünü aynı zamanda Slim-Normal-Wide olmak üzere üç faklı kalıpta ürünlerini tüketiciler ile buluşturmaktadır. Blue Effect, hedef ülkelerdeki çocuk ve gençlerin aradığı marka olma vizyonu ile tasarladığı her ürünü tüm kalıplarda çocuk ve gençlerin istediği rahatlık, esneklik ve fit görünümü sağlayarak sunmaktadır.

 

Genç giyim sektörüne yenilik ve esneklik getirerek dinamik trendlerle değer yaratma

 

Misyonumuza ulaşmak için çalışanlarına ilham ve değer veren, dayanışmayı ön plana çıkartan, ürün çeşitliliğini müşteri ihtiyaç ve isteklerine göre şekillendiren, ortakları için değer yaratan, efektif, sürdürülebilir ve duyarlı bir şirket olarak markalarımızı daha da ileriye taşımayı hedefliyoruz.

 

Başarı bir ekip eşidir, bütün çalışanlarımız bu ekibin bir parçasıdır. Bekleme yapmıyoruz, gidiyoruz, koparıyoruz, alıyoruz. Hatalarımızla öğreniyoruz, gelişiyoruz. Gelecek nesillere daha güzel bir yaşam alanı bırakmak için ürünlerimizde sürdürülebilir yaşam döngüsünü sağlamak için çalışıyoruz.