• +90 (212) 478 44 00
  • web(at)dogruol.com.tr

Hakkımızda

Doğruol ailesi, 1955 yılında bir terzi atölyesi ile tekstil yolculuğuna başladı. 1970 yılında, erkek ceket ve pantolonları üretilen küçük bir fabrika kurulması ile sektörde önemli bir adım attı. Yurtdışı pazarlara 1981 yılında spor giyim ile açıldıktan sonra, 1983 yılında çocuk giyim üretimine başladı.1988 yılında Doğruol Giyim San. ve Dış Tic. A.Ş. kuruldu. 1998 yılında, Doğruol Giyim’in iştiraki olan, fermuar üretim ve satış faaliyetleri gerçekleştirilen Moda Fermuar kuruldu. 2009 yılında Blue Effect markası kuruldu. Çocuk ve genç giyim markası olarak faaliyetini sürdüren Blue Effect, kurulduğu yıldan beri global bir marka olma yolunda çalışmalarına hızla devam etmektedir.

            

Doğruol Giyim tarafından kurulan Blue Effect markası, Avrupa’da bilinen ve tercih edilen bir çocuk ve genç giyim markasıdır. Blue Effect, Almanya’da ünlü zincir mağazalar olan Peek & Cloppenburg, Galeria Kaufhof, WÖHRL gibi birçok büyük mağazada satışa sunulmaktadır. Ayrıca, Almanya’da dünyaca ünlü çocuk giyim markalarının satışa sunulduğu online satış mağazası Zalando ‘da da ürünlerimiz tüketicilere sunulmaktadır. Avrupa’da marka bilinirliğini günden güne arttıran Blue Effect, Almanya’da çocuk ve gençler arasında tercih edilen ve sevilen ilk beş marka arasında yer almaktadır.

Marka paydaşlarının katkıları ile uluslar arası pazarda yenilikçi, dinamik, trendleri takip eden bir marka olan Blue Effect markası 56-176 (0-16 yaş aralığı) beden aralığında oldukça geniş bir yaş aralığında çocuk ve teenage tüketicilere hitap etmektedir. Bu geniş beden aralığında, her ürünü aynı zamanda Slim-Normal-Wide olmak üzere üç faklı kalıpta ürünlerini tüketiciler ile buluşturmaktadır. Blue Effect, hedef ülkelerdeki çocuk ve gençlerin aradığı marka olma vizyonu ile tasarladığı her ürünü tüm kalıplarda çocuk ve gençlerin istediği rahatlık, esneklik ve fit görünümü sağlayarak sunmaktadır.